051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » سئو و بهینه سازی سایت » بازاریابی دیجیتال » انواع محتوا های ایمیل مارکتینگ بخش1
انواع محتوا های ایمیل مارکتینگ بخش1
بازاریابی دیجیتال, بهبود کسب و کار 23 ژانویه 2019

انواع محتوا های ایمیل مارکتینگ بخش1

پرستو بخشی پرستو بخشی

انواع محتوا های ایمیل مارکتینگ بخش1

ایمیل مارکتینگ یک فعالیت پر سود و پر بازده است . اما به شرطی که در ایجاد ان و در واقع در ایجاد کمپین ها مهارت و دقت و خلاقیت به خرج دهید . چیزی که کمپین ها را برای مخاطبان جذاب می کند محتوای ان ها است . انواع محتوا های ایمیل مارکتینگ زیاد نیست در این مقاله ما به برسی ان ها می پردازیم تا به شما در رسیدن به اهداف خود کمکی کرده باشیم .

انواع محتوا های ایمیل مارکتینگ هدف های متفاوتی را دنبال می کنند . اما عمدتا با هدف ارتباط بیشتر بیشتر با مخاطبان ایجاد می شوند . در این مقاله قصد داریم تا انواع محتوا های ایمیل مارکتینگ را برای شما کاربران عزیز شرح دهیم تا بتوانید در تولید محتوای ایمیل های خود موفق تر عمل کنید و مخاطبین خود را بیشتر جذب کنید و با وب سایتتان درگیر کنید .

انواع محتوا های ایمیل مارکتینگ را بشناسید :

 • خوشامد گویی
 • پیشنهاد ویژه
 • نظر سنجی
 • درخواست
 • خبرنامه
 • هدیه
 • ارزش افرین
 • استخدام
 • معرفی
 • سفارش مجدد
 • یاداوری سبد خرید رها شده
 • اطلاع رسانی
 • بزرگداشت سالیانه

در بخش اول این مقاله به مطالعه ی سه نوع اول از انواع محتوا های ایمیل مارکتینگ می پردازیم .

ایمیل خوشامدگویی

انواع محتوا های ایمیل مارکتینگ : خوشامد گویی

ایمیل های خوشامد گویی را باید تا 24 ساعت بعد از ثبت نام و یا فعال سازی اشتراک کاربر برای او ارسال کنید . این گونه ایمیل ها محتوا های ساده ای دارند و تنها هدف ان ها این است که به کاربران نشان دهند که از ثبت نام ان ها خوشحال و خرسند هستید . در ادامه ی این گونه ایمیل ها می توانید مواردی را قرار دهید که کاربر احتملا انتظارش را دارد و برای ان به وب سایت شما امده است . یکی دیگر از موضوعاتی که مجاز هستید در این گونه ایمیل ها قرار دهید کد های تخفیف اولین خرید یا خلاصه مختصری از کاری است که انجام می دهید .

انواع محتوا های ایمیل مارکتینگ : پیشنهاد ویژه

محتوای این گونه ایمیل ها شامل یک پیشنهاد ویژه و خاص برای مخاطبین است . این پیشنهاد می تواند شامل یک کد تخفیف یا کوپن و یا هر گونه پیشنهاد جذاب برای مشتریانتان باشد ان هم به منظور قدر دانی از ثبت نام و یا فعالیت ان ها در وب سایتتان . طبق امار بدست امده میزان باز شدن این گونه ایمیل ها بسیار زیاد است .

ممکن است که بگویید شغل من به گونه ای نیست که بتوان برای ان پیشنهاد ویژه ای را قرار داد . این حرف کاملا درست است کسب و کار ها به چند صورت هستند برخی از ان ها به گونه است که متضمن فروش ویژه و ارائه تخفیف است . اما برخی هم گونه نیستند . اما برای حفظ مشتری و ارتباط با ان و ایجاد علاقه برای وفاداری ان ها گاها لازم است که این گونه پیشنهاد ها ا برای ان ها قائل شوید .

اهمیت استفاده از این نوع ایمیل ها بسیار زیاد است زیرا بسیاری از مشترکان شما دقیقا به همین دلیل در فهرست ایمیل مارکتینگ شما ثبت نام می کنند . دلیل ان هم این است که ان ها می خواهند پیش از بقیه از فروش ویژه و تخفیف هایی که ارائه می دهید اطلاع پیدا کنند . پیشنهاداتی که می توانید ارسال کنید را متناسب با نوع کسب و کارتان انتخاب کنید برای مثال :

 • اگر در حوزه خرده فروشی فعالیت نمی کنید، می توانید از پیشنهاداتی مانند ارسال رایگان استفاده کنید .
 • اگر محصولاتی ارائه می دهید که فیزیکی نیستند، می توانید ارائه تخفیف برای دوره های آموزشی یا برگزاری دوره های خاص را به ان ها پیشنهاد کنید .
ایمیل نظر سنجی

انواع محتوا های ایمیل مارکتینگ : نظر سنجی

بر خلاف تصور عده ای در محتوای ایمیل مارکتینگ قصد نداریم که سخنرانی کنیم تنها یک گفت و گوی ساده و جذاب و صمیمی را باید ایجاد کنیم . همچنین یک موضوع مهم را هم باید رعایت کنید . شما نباید بدون اجازه ی مخاطبانتان ان ها را با ارسال ایمیل های زیاد خسته و کلافه کنید . درست است که ایمیل مارکتینگ برای رشد کسب و کار بسیار پاسخگو است اما در تعداد ارسال ها افراط نکنید .

در این شرایط بهترین کاری که می توانید انجام دهید استفاده کردن از یک نوع دیگر ایمیل به نام ایمیل های نظر سنجی است . ایمیل های نظر سنجی، ایمیل هایی هستند که معمولا برای اولین بار در هفته های ابتدایی پس از ثبت نام ارسال می شوند و از مخاطبین می خواهند تا به سوالات خاصی درباره محصولات کسب و کار پاسخ بدهند . از نتایجی که بدست می اورید می توانید برای بهبود کسب و کار و فعالیت های بازاریابی خود استفاده کنید . سعی کنید در محتوای این گونه ایمیل ها از پرسنامه های بلند و طولانی استفاده نکنید .

امیداوریم که از مطالب ارائه شده در زمینه ی انواع محتوا های ایمیل مارکتینگ راضی باشید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس و ایمیل مارکتینگ سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید . در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در زمینه ی انواع محتوا های ایمیل مارکتینگ می دانید ما را مطلع کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

*

code

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.