051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » تاریخچه طراحی سایت بخش 1
تاریخچه طراحی سایت بخش 1
طراحی سایت, نکات طراحی سایت 13 فوریه 2019

تاریخچه طراحی سایت بخش 1

پرستو بخشی پرستو بخشی

تاریخچه طراحی سایت بخش 1

طراحی سایت دگرگونی عظیمی در دنیا ایجاد کرد . این تغییرات به حدی بود که حتی زندگی افراد را نیز درگیر کرد و ان ها را نیز تغییر داد . طراحی سایت موارد بسیار زیادی را شامل می شود . برای مثال : طراحی رابط کاربری، تولید محتوا، کدنویسی، تجربه کاربری، سئو و بهینه سازی و … . راجب این موضوعات در مقالات قبل توضیحات لازم داده شده است . اما در این مطلب تصمیم گرفته ایم تا راجب به تاریخچه طراحی سایت برای شما کاربران عزیزمان مطالبی را ارائه دهیم .

تاریخچه طراحی سایت بسیار جذاب و شاید برای بسیاری جالب باشد . این که بر گردیم به گذشته و از ابتدا همه ی اتفاقات را برسی کنیم و به حقایق جالبی پی ببریم . البته تاریخچه طراحی سایت به گذشته های خیلی دور بر نمی گردد . زیرا این یک علم نسبتا جدید است و همچنین می توان ان را به زمینه های طراحی گرافیک و امثال ان پیوند زد .

در ادامه به برسی تاریخچه طراحی سایت می پردازیم و ان را در بازه های زمانی متفاوت برای شما شرح می دهیم . از شما خواهشمندیم که این مطلب را با حوصله مطالعه کرده و در اخر نظراتتان را با ما در میان بگذارید .

طراحی سایت

سال 1989

شخصی به نام ” Tim Berners-Lee “ در سال 1989 اینترنت را خلق کرد . قطعا Tim Berners-Lee حتی تصورش را هم نمی کرده که بعد از خلق چنین فضایی در ان زمان، تا به امروز چنین تغییرات عظیم و مثبتی را پشت سر بگذارد . دلیل این که راجب به وب و زمان خلق اینترنت برایتان توضیح دادم این است که موضع تاریخچه طراحی سایت همواره به اینترنت پیوند خورده است . اهمیت اینترنت در دنیای امروزه بسیار زیاد و قابل لمس است .

به صورتی که تصور دنیای بدون اینترنت حتی برای یک ساعت هم بسیار سخت و عذاب اور است . لازم به ذکر است که در این مقاله ما به اتفاقات و تغییراتی که در طراحی سایت در واقع طراحی ظاهری ان در چندین سال گذشته افتاده است مروری خواهیم داشت .

شروع تاریخچه طراحی سایت به این صورت بود که در سال 1989 یک پروژه با قابلیت اوپن سورس یا عنوان World Wide Web یا وب جهان گستر معرفی شد . با معرفی این پروژه در سال های 1991 تا 1993 اتفاقات زیادی رخ داد . لازم به ذکر است که در ان زمان مرورگر های فراوانی نیز حضور داشتند . اما در اوایل سال 1993 دو فرد با نام های Marc Andreessen و Eric Bina از مرورگر جدیدی پرده برداری کردند .

این مرورگر جدید که دیگر ان را با نام موزاییک می شناختند قابلیتهای جالبی داشت برای مثال بر خلاف مرورگر های قبلی برای نمایه های گرافیکی و صوتی خالی از رویکرد نبود و قالب های قبلی را شکست . در سال 1994 بود که W3C برای هدف خاصی ایجاد شد . هدف از ساخت W3C این بود که یک وب سایت جهانی با استفاده از پروتکل های مشترک برای بهره مندی از تمام توانایی ها ایجاد شود . نسخه ی به روز شده و پیشرفته ی ان را امروزه با نام جاوا اسکریپت می توانید مشاهده کنید .

ماکروسافت و Netscape

جنگ ماکروسافت و Netscape

زمانی که Netscape وارد عرصه شد تگ های HTML خود را ساخت و از روش ها و قالب های سنتی پیروی نکرد در واقع تغییرات جدیدی را ایجاد کرده بود . درست در همین نقطه بود که بین مرورگر های ماکروسافت و Netscape جنگ بزرگی در گرفت . البته این موضوع تاثیرات و نتایج مثبت زیادی را به دنبال داشت و باعث پیشرفت های بعدی در این عرصه شد . تمامی این اتفاقات در بین سال های 1996 تا 1999 اتفاق افتاد .

امیداوریم که از مطالب ارائه شده در زمینه ی تاریخچه طراحی سایت راضی باشید . از زمانی که برای مطالعه ی این مقاله گذاشتید از شما ممنونیم . اگر از مطالب لذت برده اید به دیگر مقالات ما در زمینه طراحی سایت و سئوی سایت و گرافیک سایت و مقالات وردپرس و ایمیل مارکتینگ سر بزنید . همچنین اگر مطالب برای شما مفید بود از شما درخواست میکنیم تا ان را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید . در صورتی که احساس کردید مطلب کامل نیست و یا این که شما موارد دیگری را هم در زمینه ی تاریخچه طراحی سایت می دانید ما را مطلع کنید .

مطلبی که را جب به ” تاریخچه طراحی سایت ” برای شما ارائه داده ایم به علت طوالانی بودن و جلوگیری از سردرگمی برای شما کاربران عزیز به چند بخش تقسیم شده است برای مطالعه ی بخش بعدی این مطلب اینجا کلیک کنید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

*

code

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.