051 3894 5808
0915 435 6018
دهکده وب
طراحی سایت » طراحی سایت » بهبود کسب و کار » برند سازی با طراحی سایت به چه صورت است ؟
برند سازی با طراحی سایت به چه صورت است ؟
بهبود کسب و کار, طراحی سایت 22 می 2019

برند سازی با طراحی سایت به چه صورت است ؟

پرستو بخشی پرستو بخشی

برند سازی با طراحی سایت به چه صورت است ؟

از ان جایی که کاربران به طور مداوم در اینترنت به گشت و گذار و انجام امور و دسترسی به خواسته هایشان مشغول هستند . هر در این زمینه سرمایه گذاری کنید باز هم کم است . منظور از سرمایه گذاری این است که هر در این زمینه مطابق با خواسته و میل کاربران و مشتریانتان رفتار کنید و فعالیت تاثیر گذاری داشته باشید بیشتر از هر زمان دیگر باعث رونق کسب و کارتان می شوید . یکی از این فعالیت هایی که می تواند به شما کمک کند تا در اینترنت بدرخشید و بیشتر در ذهن کاربرانتان بمانید، برند سازی با طراحی سایت است .

اما برند سازی با طراحی سایت به چه صورت اتفاق می افتد ؟

مهم ترین موضوعی که باید ان را رعایت کنید این است که اگر قصد دارید به کمک این روش به جذب بیشتر مشتری بپردازید باید حتما روزانه و مستمر در وب سایتتان فعالیت داشته باشید . یکی از فاکتور هایی که در کنار این کار ها به شدت باعث ماندگاری سایت و کسب و کار شما در ذهن کاربران می شود، داشتن یک نام و یا همان برند تجاری است .

کاری که برند ها و در کل برند سازی می کند این است که یک تصویر مناسب از شرکت و فعالیت شما را به کاربران منتقل می کند . در واقع می توان به جرئت گفت که وب سایت یک شرکت نقش بسیار بالایی در آگاهی از برند، ایجاد اعتبار و یا راه اندازی یک برند جدید دارد . پس نتیجه می گیریم که برای موفقیت در کسب و کار نیاز به برند سازی داریم، همچنین این که ما به یک وب سایت برای برند سازی نیاز داریم .

مزیت داشتن وب سایت در برند سازی

داشتن یک وب سایت مزیت های زیادی برای شما دارد . برای مثال به کمک یک وب سایت شما می توانید رفتار های کاربران و مشتریانتان را زیر نظر بگیرید و برسی کنید .

یکی دیگر از دلایل اهمیت وب سایت این است که سایت یک بخش جدا نشدنی از هویت برند، بازاریابی آنلاین، بازاریابی محتوا و بازاریابی شبکه‌ های اجتماعی نقش مهمی در موفقیت تجارت شما دارد .

در واقع برند سازی با طراحی سایت مسیری است که به واسطه آن مشتریان، خدمات و محصولات یک شرکت را درک و تجزیه می‌ کنند

اگر فکر می کنید برای برند سازی با طراحی سایت تنها طراحی یک وب سایت خیره کننده کافی است، سخت در اشتباه هستید . طراحی یک وب سایت استاندارد و با کیفیت تنها شروع کار است و شما برای رسیدن به موفقیت باید کار های دیگری را نیز انجام دهید . شاید این جمله را قبلا نیز شنیده باشید که می گویند :

طراحی وب سایت باید نشانگر هویت برند شما باشد

قطعا این جمله درست است و اگر درست و اصولی این کار را انجام دهید نتایج چشم گیری در انتظار شما خواهد بود . بهترین مکان برای به نمایش گذاشتن و به اشتراک گذاشتن برندتان، وب سایتتان است . مشتریان وفادار شما بعد از این برای دسترسی به شما به ان وب سایت مراجعه خواهند کرد . ان ها برای مطلع شدن از فعالیت های شما، محصولات و خدمات شما و حتی شیوه ی کسب و کار و تجارت شما به وب سایت شما مراجعه می کنند زیرا راحت ترین و لذت بخش ترین شیوه ی کسب اطلاعات و انجام کار ها است .

برند سازی با طراحی سایت با رعایت اصول

زمانی که می خواهید برای برند سازی خود وب سایتی را طراحی کنید باید به مواردی بیشتر از قبل توجه کنید . برای مثال در طراحی سایت شما باید دقت کنید که رنگ‌ ها، متن‌ ها، تصاویر و … به صورتی انتخاب و پیاده سازی شوند که ذهن کاربر را به سوی بند شما ببرد . در واقع تماامی این کار ها را برای بهینه سازی برندتان انجام می دهید .

تفکر در مورد هویت برندتان، به عنوان مجموعه‌ ای از ارزش‌ ها و ایده‌ هایی است که می‌خواهید افراد با شرکت شما ارتباط برقرار کنند . طراحی یک وب سایت می‌ تواند به شما کمک کند که بتوانید این ایده‌ ها را برای تمامی عموم به نمایش بگذارید . قطعا تا این جای مطلب متوجه شده اید که تاثیر و اهمیت داشتن یک وب سایت در حضور انلاین شما برای به نمایش گذاشتن و همچنین به اشتراک گذاشتن برتان در چه میزان است .

پس سعی کنید در این فرایند طراحی، وب سایتی بسازید که تداعی کننده ی هویت برندتان و همچنین هماهنگ با ان باشد . در ادامه می پردازیم به فاکتور های مهمی که شما برای داشتن یک وب سایت با ویژگی های منحصر به فرد به ان ها نیاز دارید .

برند سازی با طراحی سایت

ابزار برند سازی با طراحی سایت

  1. استفاده از رنگ و فونت مناسب و حساب شده
  2. تولید محتوای باکیفیت و مرتبط در وب سایت
  3. طراحی و طرح‌ بندی کلی یا همان Layout
  4. طراحی لوگو منحصر به فرد
  5. استفاده از Call to Action
  6. طراحی اپلیکیشن‌ ها و ویجت‌ ها
  7. استفاده از نوآوری و خلاقیت

استفاده از رنگ و فونت مناسب و حساب شده

اولین قدم در طراحی یک وب سایت برای این که بتواند نشان دهنده ی هویت برندتان باشد انتخاب صحیح رنگ و فونت است . رنگ ها یک ابزار قدرتمند در زمینه ی بیان احساسات هستند . رنگ ها این قدرت را دارند تا دید مشتریان نسبت به شما را جهت دهند و حتی تغییر دهند . بدین منظور باید مطمئن شوید که آیا رنگ ها و فونتی که برای طراحی وب سایتتان انتخاب کرده اید نشان دهنده ی برند شما هستند یا خیر .

برای مثال : در اینترنت یک جست و جو انجام دهید و وب سایت هایی را که در زمینه ی مشابه شما فعالیت می کنند برسی کنید . قطعا ان ها نیز برای ایجاد هماهنگی وب سایت و برند و محصولاتشان از رنگ های مرتبط و خیره کننده استفاده کرده اند . به عنوان مثال اگر وب سایت شما در زمینه ی باغبانی است، به شما توصیه می کنیم که دیگجر وب سایت هایی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند را برسی کنید .

می بینید که ان ها برای ایجاد حس آرامش و تازگی و … از رنگ‌ های سبز و یا گل‌ های رنگی روشن استفاده کرده اند . همچنین آن ها را با یک فونت ساده و واضح ترکیب کرده اند تا بیشترین تاثیر گذاری را بر روی مشتریان و مخاطبانشان داشته باشند .

تولید محتوا

تولید محتوای باکیفیت و مرتبط در وب سایت

محتوایی که شما در وب سایتتان قرار می دهید در واقع یک نوع ارتباط بر قرار کردن با مخاطبان و کاربران است . در واقع شما از این طریق با ان ها صحبت می کنید و ان ها را از مسائلی اگاه می کنید . حال این که محتوای وب سایتتان به چه صورت و دارای چه ویژگی ها و چه میزان کیفیت باشد اهمیت زیادی پیدا می کند . زیرا از این طریق نیز شما دارید هویت برندتان را به نمایش می گذارید .

محتوای تولیدی در سایت شما باید به گونه ای باشد که بتوانید نشان دهید که چگونه برند شما با سبک زندگی مخاطبان هدفتان و با نحوه ی پاسخ گویی به نیاز های آنان مرتبط است . پس یکی از دیگر از ابزار های برند سازی با طراحی سایت تولید محتوای باکیفیت است و شما به راحتی تنها با کمی دقت و حساسیت می توانید منعکس کننده ی هدف و ویژگی های برندتان باشید .

با ارائه ی محتوای ارزشمند کاربران و مخاطبان خود را جذب کنید و اطمینانشان را جلب کنید تا به مشتریان وفادار شما تبدیل شودند . می توانید برای بهینه سازی کردن محتوای سایتتان از تصاویر خیره کننده، اطلاعات ارزشمند و جذاب، و هر مورد ابتکاری و معتبر متناسب استفاده کنید .

طراحی و طرح‌ بندی کلی یا همان Layout

باید بدانید که طراحی کلی و طرح‌ بندی به چگونگی ارتباط برقرار کردن کاربران با وب سایت شما کمک می‌ کند . می توان طرح‌ بندی را این گونه تعریف کرد که پایه هر طراحی سایتی، طرح بندی است . اما طرح بندی در واقع چه کاری انجام می دهد ؟

باید بدانید کاری که طرح بندی انجام می دهد این است که کاربران و مخاطبان را در طول طراحی سایت هدایت می‌ کند و به او می‌ گوید که کدام قسمت‌ های سایت دارای اهمیت بیشتری است . بنابراین طرح‌ بندی خلاقانه و عمده در دراز مدت می‌ تواند باعث بهبود تجربه ی کاربری از طراحی سایت شود .

طراحی لوگو

طراحی لوگو منحصر به فرد

دقت کرده اید نام برخی از برند ها را که می شنوید در اولین مرحله لوگوی ان در ذهن شما تصویر می بندد . برای مثال کوکا کولا، مرسدس، مک دونالد و … . اگر توجه کرده باشید اکثر برند های مهم دنیا اسامی کوتاه و مختصری دارند که با خلاقیت و ابتکار طراحان به گونه‌ ای منحصر به فرد خلق شده اند . در طراحی این اسامی از شیوه های مختلفی استفاده می شود . برای مثال برخی از ترکیب اختصاری استفاده می کنند یعنی این که از حروف اول نام کامل شرکت یا مالکان و مؤسسان اولیه آن استفاده می کنند .

اشتباه نکنید لوگوی شما برند شما و یا هویت تجاری شما نمی‌ باشد . بدین جهت به تعاریف زیر توجه کنید :

طراحی لوگو : لوگو مشخص کننده ی تجارت در ساده ترین شکل با استفاده از نماد یا آیکون است .

طراحی برند یا برند سازی : برند سازی یعنی درک احساسی از تصویر یک شرکت به صورت کلی .

طراحی هویت تجاری : هویت تجاری یعنی قسمت های بصری که بخشی از برند کلی را شکل می دهد .

متوجه شدید که هر کدام از عنوان های بالا تعاریف متفاوتی دارند و نبید با یک دیگر ان ها را قاطی کرد . حال می توان این گونه گفت که طراحی یک لوگوی قوی بخش مهمی از استراتژی برند سازی شما می باشد . به شما توصیه می کنیم که لوگو مترادف بصری نام شرکت شما باشد . بنابراین مطمئن شوید که برای آن یک مکان برجسته در وب سایت خود قرار داده‌ اید و لوگو در همه صفحات نمایش داده شود .

Call to Action

استفاده از Call to Action

عبارت Call to Action به معنی فراخوانی و هدایت کاربران و مخاطبان به برقراری ارتباط با شما و انجام اقدامات مورد نظرشان است . می خواهم تا با یک مثال این موضوع را برای شما بهتر شرح دهم . شما باید پیام‌ های متنی بزرگ و واضحی را ایجاد کنید . برای مثال عبارت هایی مانند : مشاهده کاتالوگ ما، دانلود کنید و یا وارد شوید تا برنده شوید .

در واقع این موضوع باعث می شود تا کاربران بدانند چگونه می توانند با وب سایت و در نهایت با خود شما در تعامل باشند . هنگامی که کاربران درک کردند، تجربه ی تمام و کمالی از برند شما را بدست خواهند آورد . پس سعی کنید در فرایند طراحی وب سایتتان از این فاکتور برای برند سازی بهتر حتما استفاده کنید . برای اطلاعات بیشتر در باره ی Call to Action می توانید به این لینک مرجعه کنید .

طراحی اپلیکیشن‌ ها و ویجت‌ ها

قطعا می دانید که تجربه ی کاربری تا چه میزان اهمیت و تاثیر گذاری در طراحی سایت دارد . پس باید برای افزایش و ارتقای ان باید اقداماتی نجام دهید، یکی از کار هایی که می توانید انجام دهید اضافه کردن اپلیکیشن ها و ویجت‌ های بسیاری به وب سایتتان است . اما تاکید می کنم که در این زمینه تنها کیفیت مهم است و نه کمیت .

مرتبط بودن همیشه موضوع مهمی در زمینه ی انتخاب ها است پس اپلیکیشن‌ هایی را انتخاب کنید که با بازار هدف شما و لحن برند شما متناسب باشد .

برند سازی

استفاده از نوآوری و خلاقیت

سعی کنید از ایده های نو و خلاقانه ی جدید برای طراحی وب سایتتان و هم چنین از شیوه های جدید برای معرفی برند و هویت برندتان استفاده کنید . اما قبل از انجام این کار باید یک درک درستی از برنتان داشته باشید، به صورتی که کاربران معنی و مفهوم درستی از شما را درک کنند . حال بنا به ایده ها و هویت تجارتتان انتخاب کنید که چه سبک طراحی برای وب سایت شما مناسب تر است .

به طور کلی یک طراحی وب سایت عالی و کاربر پسند، می‌ تواند در هویت سازی و نمایش برند شما تأثیر بسزایی داشته باشد . همچنین تا آن جا که امکان دارد قابلیت دیده شدن برند خود را افزایش دهید . از وب سایت خود برای ساختن برتری برند شرکت خود و برای تحقق بخشیدن جهت داشتن یک برند قوی استفاده کنید .

از زمانی که برای مطالعه ی این مطلب گذاشتید از شما متشکریم . در صورت رضایت از این مطلب خواهشمندیم که این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید . اگر احساس کردید که مطلب کامل نیست و یا شما اطلاعات مفید تری دارید لطفا ان را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

به شما توصیه می کنیم تا به دیگر مطالب سایت ما که در زمینه های زیر می باشد نیز سر بزنید :

در نهایت امیداوریم که از مطالب ارائه شده در باره ی ” برند سازی با طراحی سایت ” راضی باشید .

به اشتراک بگذارید!
پرستو بخشی

پرستو بخشی

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را هم بخوانید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده!

دیدگاه خود را درباره این مطلب ارسال کنید!

*

code

خبرنامه دهکده وب

در خبرنامه دهکده وب عضو شوید و مطالب مفید را در ایمیل خود دریافت کنید.